Soru - Cevap (Geri çekilme)

  •  A 
SE*** KI*** 08.12.2021 19:15
Konu / Hisse Kodu: Geri çekilme
Bu arada az az da olsa Ereğli kchol sahol son 1 ayda pozisyon açtım geri çekilirse alım yaparım giderse eldekilere şükür diyeceğiz :) Ben de yeni alımlar için biraz korkuyorum geri çekilsede borsa % 100 girsek :) Biz nakitte olunca durmadan gidiyor kısmet artık :) Bugünkü yazınız psikolojisindeyim! İnşallah 12 aylık bilanço rallisini Şubat sonuna kadar kaçırmam :(
Cevap 08.12.2021 20:53

Çok karışık denklemlerin içinde olduğumuz için bu tedirginliği yaşıyoruz. Ama yabancıya da davetiye çıkartacak bir takım gelişmeler de başlarsa, o zaman bazı hisselerdeki ısrarlı yükseliş, bankalar ve diğer bir çok hisseye de yansımaya başlar. Bu durumda da nakit büyük fırsat kaçırtır. 

İnsan teknikleri referans alıp mantığı rafa kaldırabilmeli böyle zamanda. Mesela ısctr, fincan-kulp kırdı. Normalde bunu yaptığı 7.45 üstünde öngörü girmek lazımdı. Bu seviye bile buna uygun. Paylaştığım teknik kademelere çıkabilir. Bu yaşanırsa, diğer bankalar ve bir çok diğer hisse daha harekete katılır.

Ama tedirginlik insanı tutuyor. Gözü karartıp bundan kurtulmak gerekebilir. Yaklaşık bir ay önce miydi full hisseye geçilebilir demiştim. İki gün  sonra kabine spekülasyonları bir-iki gün satış getirdi sonra ise bu yükseliş başladı.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_