Soru - Cevap (Ne olacak bu borsacıların hali ?)

  •  A 
SE*** KI*** 28.11.2021 17:41
Konu / Hisse Kodu: Ne olacak bu borsacıların hali ?
Merhaba Aydın abi bir pazar günü yine dert bastı millet arabasına evine % 30 koydu 1 haftada biz borsacılar millet gibi kalem oynatıp para kazanamıyoruz tamam iyi kötü güzel paralar kazanıyorum ama TL bazlı dolara vurunca pek bir şey etmiyor ! Borsa çok çıktı yine parayı buldun diyen etrafımdakilerin ağzına kürekle vurasım geliyor ;) Memuru amiri hepsi dolar bazlı varlık fiyatlarını güncelledi hatta dolar çıkışından daha fazla ben ise her gece bir gün dolar bazlı fiyatı görme hayali uyuyorum :(
Cevap 28.11.2021 19:39

Sizi anlamak mümkün değil hakikaten. Daha geçen borsa altın ve dolara rağmen her zaman daha çok getirir diyen de sizsiniz. Şimdi bunları yazan da.

Öğrenemediniz mi hala. En ufak bir kriz, borsada hissedilir. Ama çok uzun zamandır yapılan yanlışlar dövizi devamlı yukarı çekiyor. Pandeminin yarattığı tedarik sorunu otomobil üretimini vurdu. Bu nedenle sıfırı da, ikinci eli de uçtu fiyat olarak. Yapacak bir şey yok. Yapacak bir şey yok. Bunları hep yazıyoruz. O zaman en başında dolar ve araba alacaktınız. 

Türk insanının % 56.7'si DTH taşıdığı için döviz çıkınca doğaldır döviz taşıyanlar kazanıyor gözüküyor. Ama şunu bilin ki, döviz kontrolsüz çıkıyorsa Türk insanı kaybediyordur. 

Kısacası olan biteni görüyorsunuz. Diyecek söz yok. Bunlar bir süre daha böyle yaşanacak gibi duruyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_