Soru - Cevap (ah bu coinler yok mu)

  •  A 
SI*** KA*** 25.11.2021 13:25
Konu / Hisse Kodu: ah bu coinler yok mu
Selamlar Aydın Bey ;

bugün bir arkadaşımla konuştum, birkaç gün önce aldığı bir koinden dövizden dolayı yüzde 100 kazanmış, biz burada yüzde 3-4 için gözümüzü ayırmıyoruz. Nolacak bu borsa yatırımcılığı , coinler böyle giderse borsa yatırımcılığı spekülatif bir araç olarak kalacak. değer yatırımcılığı yapıyoruz, gündem, haber, bilanço takip ediyoruz. Daha net olarak bilmediğim 1000 e yakın koin iyi para kazandırıyor. Sadece dertleşmek için yazdım :))

saygılarımla
Cevap 25.11.2021 13:52

O zaman paranızın 1/4'ünü riske edecek, madem herkes kazanıyorsa siz de deneyeceksiniz. Dertleşmeye gerek kalmayacak. Ben bu yapılarını sağlıklı bulmuyorum. Bana titan zinciri gibi geliyor. Sabah biri anlatıyor, alr yapının güncellenmesi lazım ama bunu yaparken çok dikkatli yapmalılar. Bir hata da herşey uçabilir diyor. Bu nasıl bir risk böyle.

Ayrıca herkes coin ve türevi bir çok şey çıkartmış. Peki üretilen ne? Yani insanların tüketim olarak hangi ihtiyaçlarını karşılıyor? 

Dediğim gibi, borsada da zaman zaman hisseler geri geliyor zararlar oluyor. Belli bir tutarınızı o tarafa kaydırın. Baştan kaybetmiş gibi düşünün kendinizi. Belki de o para ile kalan daha büyük bakiyeyi katlar geçersiniz.

Ama geçen bir haberde de iki kardeşi denizden çıkartıyorlardı. Kriptoda büyük para kaybettikleri için intihar etmişler. 

Ben de zaman zaman teknikleri için acaba diyorum. Ama diyelim sahol, doas yazdık çaktılar, çaktılar acayip düşürdüler. Hiç bir korkum olmuyor. Sonuçta içlerinde ne olduğunu biliyorum. Ama coinler öyle değil. Ben uzak durmaya devam edeceğim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_