Soru - Cevap (ARSAN)

  •  A 
SA*** KU*** SA*** 10.11.2021 19:33
Konu / Hisse Kodu: ARSAN
Aydın bey borsanın bu rallisinde onlarca hisse yerinde sayarken sizin sayenizde rahatız emekleriniz için çok teşekkür ediyorum.Arsan dün bilançosunu açıkladı fakat bugün bir bilanço daha açıkladı bu ne anlama geliyor üstelik bugünkü garip hareketler anlaşılan kimsede hisse bırakmak istemiyorlar diyeni düşünmeliyiz.
Cevap 10.11.2021 21:07

Rica ederim.

Ama asıl önemlisi, faiz indirimleri ile kur yükselişi başladığında düşen endeksten korkup öngörüleri kapatmamamız oldu. Hisselere güvendiğimiz için şimdi rahatız. Buna o günlerde karar vermek inanın çok kolay olmuyor.

Sonrası ise bilançoları iyi okumakta yatıyor. Şükür arada yanıldıklarımız olsa da, genelde doğru bilanço gelişimlerini son dönem yakalamış olduk. Sizlere hisse isimleri ile de birkaç kez paylaşımda bulundum. Bu durum sizlerin paniğini alıyor. Daha rahat olayları takip ediyorsunuz. Bu da daha az zarar, daha çok fayda görmenize yarıyor olabilir.

Arsan bilancosuna baktim biraz, negatif yorumlayip cakmalari dogru degil bence. Satislari gayet guzel artmis. Kar marji 2. Ceyregin altinda ama daha onceki donem ortalamalarinda. 2021 2. Ceyrek extra bi kar marji yakalamislar. Fiyat 6-7 gibi olsaydi bu bilancoya göre realize olup cakmalari biraz mantikli olabilirdi. Son çeyrek karı ile net karın yıl sonu 150 Milyon TL'nin üstüne çıkar görüşündeyim. Net karı gayet iyi ama esas faaliyet kar artışı önceki döneme göre biraz düşmüş diye verdiler sanırım. Tamamen algı operasyonu ile taşıyanları dökmek istediklerini düşünüyorum.

Açıkladığı bilançoyu ben de anlayamadım. Peşin vergi için yapılmış olabilir. SPK'ya göre esas olan bilanço değil. Ben hisse için beklentimi koruyorum.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_