Soru - Cevap (gaplar)

  •  A 
SI*** KA*** 04.11.2021 11:42
Konu / Hisse Kodu: gaplar
selamlar AYdın bey ;

bugün bir çok bist30 hissesi gap bıraktı, sonraki günlerde bunlar dolmak üzere aşağı iniş olabilir mi ?

saygılarımla
Cevap 04.11.2021 12:19

Evet bu gapler çok hissede oluştu. BIST100 için 1547, BIST 30 için 1670 gapleri var aşağıda. Sorunuza aslında beklenti yazımın sonunda yaptığım uyarı cevap olur diye düşünüyorum!

''Dün yaşananlar beni tedirgin etti. Yeni bir kabine revizyonu uzun süredir bekleniyor. Olası bir revizyon olur mu, olursa kimler kabineye dahil olur ve hangi görevleri alırlar önümüzdeki gündem belirleyici gelişmeler bunlar olabilir. Ayrıca TCMB'nın yeni faiz indirimi kararı bekleniyor. En az 50 baz puan ile 100 baz puan arasında bu ay da bir indirim yapma ihtimalini güçlü buluyorum. 

İşte bu gelişmeler nedeniyle olası kar satışları ile de karşılaşır mıyız endişem var. O nedenle BIST'in bu yükselişinin 1574 ve üzerinde 1589 seviyesi ile sınırlı olabileceğini. Bu görüldükten sonra olası kar satışları görebileceğimizi düşünüyorum. Bu nedenle de olası risk ya da ihtimaller nedeniyle pozisyonlarda %50 nakit, %50 hisse konumuna geçmek, doğru ve tedbirli bir davranış olabilir gibi geliyor bana. Tabii bu benim görüşüm. Dünkü gibi bir düşüş yaşanırsa, alttan alım yapmak için nakit olur. Yok hayır yükseliş sürerse, eldeki hisselerle yükselişe katılmış olursunuz. Karar sizlerin tabii.''

Yani ben de zaten öyle düşündüğüm için bu uyarıyı yapmıştım sabah. Ama hisse bazlı ayrışmalar yine de olacaktır.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_