Soru - Cevap (Günlük beklenti yazı hakkında)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 21.10.2021 11:25
Konu / Hisse Kodu: Günlük beklenti yazı hakkında
Hocam merhaba, eksik dediğimden kasıt olarak, siz bu yaşananları az bile yazmışsınız. İnsanların kutuplaştırılması, ergenekon vb olaylar ile toplumun gerilmesi, devletin yapısının bozulacak 15 temmuza davetiye çıkarılması gibi konulardı. Siz sadece ekonomik olarak değinmişsiniz. Toplumun genetiğide bozuldu. İnsanların nasıl tepki vereceği bile kuşkulu bir seçim olduğunda. Dünkü babacan videosunu görünce maalesef artık halkdanda umudum kalmadı. İyi çalışmalar
Cevap 21.10.2021 11:32

Dediklerinizi çok kez yazdım öncesinde. Sadece ekonomi ile ilgili olarak dar kapsamda yazdım. Yani TCMB ne yapacak ile bitmeyecek bugün sorunlarımız bu bilinsin istedim. Sonra düşersek neden düşüyoruz diye soruluyor.

Bu arada Değerli TL onurumuzdur diyerek, ülke ithalat cennetine dönüşütürüp, şirketler döviz borçlarına boğulurken ekonominin büyük dönem başında Babacan vardı. Aynı şekilde sıfır sorun ve değerli yanlızlık mimarlarından birisi, o dönemin Dışişleri Bakanı olan Davutoğlu idi. Şimdi o dönemde sanki hiç yoklarmış gibi, iktidara bayrak açmaları beni ikna etmez. Tepkileri varsa görev başındayken bunu yapmaları, söylemeleri lazımdı. Babacan'ın kısmen uyarıları oluyordu ama tepkisi olmalıydı. Kenara çekilmek, görev istememekle sorunlara mani olunamaz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_