Soru - Cevap (GSDHO)

  •  A 
AH*** TA*** 18.10.2021 09:29
Konu / Hisse Kodu: GSDHO
Merhaba Aydın Bey, uzun vadeli öngörülerinizdeki başarınızı bildiğimden yeni listenizi sabırsızlıkla bekliyordum ve neyseki bizleri kırmayıp hazırladınız. Orada dikkatimi çeken GSDHO da başlangıç fiyatına göre gayet güzel bir hareket sergiledi. Tam çanağı kıracakken satış geldi, bu son hareketi nasıl yorumluyorsunuz acaba ? Teşekkürler, iyi çalışmalar.
Cevap 18.10.2021 09:52

Gayet doğal. Diğer birçok hisse ve BIST yerinde sayarken, bir kerede bu hedefi tamamlaması fazla iyimserlik olurdu. Düzeltmelerle yaparlarsa daha fazla kazanç elde edecekleri için böyle davranıyorlardır. Kar satışlarının arttığı görülünce realize etmek çok doğru olurdu. Beklentimi koruyorum ama düzeltmesi ne kadar sürer bilemem. 

Ayrıca, genel ekonomideki gidiş bozulursa, bu durum bizlerin beklentilerini de bozar. Piyasadaki çok dengeyi bozar. Bu yüzden uzun vadeli beklentilerle kısa vadede yüksek getjri elde ettiğiniz zaman, geri dönüşü gördüğünüzde realize etmeyi bilmek lazım. Yoksa geri geliş çok yaşanırsa, görülen yüksek fiyatların fırsatları kaçmış olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_