Soru - Cevap (Alkim)

  •  A 
CA*** AK*** 12.10.2021 23:36
Konu / Hisse Kodu: Alkim
Hocam merhaba

Alkim'de bir fincan kulp formasyonundan bahsedebilir miyiz? Eğer böyle bir formasyon var ise 16,69 geçilmesi yeterli midir yoksa 17 TL nin mi geçilmesi gerekmektedir.
Teşekkür ederim
Cevap 13.10.2021 08:09

Günaydın. Artık bu işleri çoğunuzun kendisi görmeye başlamış olması beni mutlu ediyor. Evet doğru görüyorsunuz. 16.69 üzerinde fincan-kulp formasyonu var. Ama bazen dikkat çektiğiniz 17.00 gibi yakın üst dirençlerin de geçilmesi gerekiyor. Ben genelde kulpa yakın zirvesi yani 16.69 seviyesini dikkate alırım. 

Alkim aslında beğendiğim ve takip ettiğim bir hissedir. Fakat bilanço performansı umduğum gibi olmamıştı. Son bilançoda da biraz fazla fiyatlanmış olanlardan birisi. Olası yıl sonu bilançosunu önceden satın alan, altı aylık bilançoya göre benim için primli diye düşündüğüm hisselerden olduğu için izlemede kalıyorum. Bir kaç gündür ben de bu ihtimali görüyorum. Ama dikkat çekmek konusunda kararsız kaldım. O kadar ilginç ve riskler içeren günlerdeyiz ki, ters bir gelişme ile elde kalacak hisselerin mümkün olduğunca iskontolu olmasına dikkat ediyorum. Yoksa tam kırdı denen dirençlerde satış geliyor ve sonra hisseler uzun süre toparlanamıyor. 

Aynı şekilde dirençteyiz, hisse de primli diye dokunmuyoruz, hisseler direncini kırıp tekniğin gereğini yapıyor. Sonra belki fazlası ile düşüyor ama, o an için tekniğe uygun davranıyor. Kısacası içinde bulunduğumuz belirsizlik ve risklerin çok yüksek olduğu bu süreç bizi bu kadar temkinli olmaya itiyor.

Karar sizin. Ben 16.69 kırılınca öngörü verir, almayı tercih ederdim. Ama yeniden bu seviyenin altına inerse de çıkardım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_