Soru - Cevap (dolar)

  •  A 
ÖZ*** .*** 11.10.2021 00:27
Konu / Hisse Kodu: dolar
Aydın bey yıllar sonra merhaba :)))
Borsaya uzun yıllar sonra tekrar şöyle bir bakayım dediğimde sıkıntılı bir dönem olduğunu görüp sitenize üye oldum :) Site baya gelişmiş, öncelikle tebrik ederim.
Bir de küçük talebim olacak, dolar al-sat önerisi yapar mısınız acaba? yoksa destek dirençten takip etmeliyim değil mi?
Teşekkür ederim.
Cevap 11.10.2021 00:36

2013 Şubat'ta bizi bırakmıştınız. Hakikaten uzun zaman geçmiş. Tekrar hoş geldiniz.

Dolar için destek-direnç seviyelerine göre bu kararı siz vermelisiniz. Çünkü, ben olması, yapılması gerekenlere göre düşündüğüm için, teknik olarak olası risklerini görsem de, bir Merkez Bankası şöyle davranması gerekir dediğimden, gördüğüm teknik riske rağmen alım öngörüsü vermek istemiyorum. Çünkü yapılması gereken sıkı para politikası ise, faiz artışı yapmak. Eğer bunu yapmazlar ve daha da sert faiz indirimlerini enflasyon düşmeden yaparlarsa, dolar uzun süredir dikkat çektiğim seviyelere doğru yükseliş yapar. Ama misal Naci Ağbal'da iktidar tarafından getirildi. Ama bir anda sert faiz artışları yapınca, kurlarda ciddi geri gelmeler yaşandı. Ya aynısı olursa! 

Hoş şu an bunu değil de, zorlama ile enflasyon düşmeden faizleri indirmeye devam etmelerini daha güçlü bir ihtimal olarak görüyorum. Bu da tekniklerde paylaştığım üst seviyelere doğru yükselişin hızlanması demek olur.

Ben olması gerekenle, yapılan arasında çelişkide kalıyorum maalesef.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_