Soru - Cevap (Uzun vade)

  •  A 
RA*** TU*** 22.09.2021 10:59
Konu / Hisse Kodu: Uzun vade
Yeni eklediğiniz hisseler gayet başarılı ama gözüme takılan şu oldu hocam, kords izmdc ve GSDHO belirttiğiniz hedef fiyatları bu bilançolara göre daha düşük kalmıyor mu yani kanımca beklenti fiyatınızın biraz daha üzerinde gibi duruyor.

Bu bilançolara göre bu fiyatlar biraz hafif kalıyor bu arada goody ve Tire Bu ikisi de listenize girmeye hak ettiğini düşünüyorum :-)
Cevap 22.09.2021 11:21

İçlerinden kords istikrarlı ve bilançoya paralel yükseliş gösteriyor. Ama diğerlerinde bilançolar her zaman istikrarlı olmuyor. Aynı şekilde teknikler de bilançolara uygun tepkiler yapmayabiliyor. Misal ızmdc. Böyle bir birlanço bir kerelik değilse, bu satış baskısının nedeni ne? Bu tuhaf geliyor insana. İşte bu nedenle temkinli hedefler vermeyi doğru bulduğum için bu beklentilerimi görüyorsunuz. Sonra çok aşırı beklenti yaratınca, arada yakalanmış olan fırsatlar kaçırılıyor. Ayrıca uzun vade listesinden düşen hisse, teknikleri uygunsa teknik tablolarda öngörü olarak yer alabiliyor. Tüm paylaşımları birlikte takip etmekte yarar var yani.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_