Soru - Cevap (Izmdc)

  •  A 
BU*** TA*** 21.09.2021 20:15
Konu / Hisse Kodu: Izmdc
Merhaba hocam, Uzun vadeli hisselere son olarak eklemistiniz izmdc yi. Ilgimi cekti bayagi dustu fiyati, buralardan yavas yavas toplamayi dusunuyorum , ama yazdiginiz risklerden dolayi da cekiniyorum, bu tarz hisseler icin bilanco yu beklemek mi dogru olur? Bir aksa gibi sirket potansiyeli goruyormusunuz?
Cevap 21.09.2021 22:28

Öncelikle Aksa ile ızmdc kıyaslanmaz. Farklı ilgisiz şirketler. Aksa çok iyi bir şirkettir. Ama izmdc de son dönem faaliyet karı dahil, bilançosu çok iyi bir düzelme gösteriyor. Bedelli sonrası ciddi bir nakit girdisi mevcut kredi yükünü bir nebze de olsa azaltmıştır. Enerji şirketinin halka arzı da söz konusu olacak olursa, çok daha iyi olabilir. Ama tabii şu an için böyle bir beklenti içinde değilim. Şirketin bilançolarının düzelmesi ilgimi çekmişti. 

Ancak her nedense çok ciddi bir satış baskısı yaşıyor. Bu ortamda 2.26 - 2.19 seviyelerini de teknik olarak görme riski var. Ama olur mu bilemem. Ben orta-uzun vadeli yatırım yapılabilecek hisselerden görüyorum. Listeye bugünlerde yeni hisseler de eklenebilir. 

Bilançosunu görmek tabii ki iyi olur. Ama eğer beklediğim gibi iyi olacaksa, zaten öncesinde prim yapar ve bilançonun avantajı kalmayabilir. 

Sadece hiç bir şekilde tek hisse yatırımı yapmayınız. Muhakka portföyünüz en az iki hisseden oluşmalı diye düşünüyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_