Soru - Cevap (Kords)

  •  A 
HA*** TO*** 13.09.2021 13:52
Konu / Hisse Kodu: Kords
Aydın bey merhabalar ;
Hisse güçlü direnç olan 25.28 seviyesini geçti, 25.42 gördü ve sonrasında 25.00 seviyelerine kadar geri çekildi. Bu durumda Fincan kulp oluşumu devam ediyor fakat biraz zamana yayılacak diyebilirmiyiz... Piyasaları o kadar iyi anlatıyorsunuz ki, soru sormaya gerek kalmıyor fakat bu durumda kafam karıştı görüşünüzü almak istedim.
Saygılarımla,
Cevap 13.09.2021 14:19

25.28 üstünde kalırsa teknik düşüncelerim geçerli. Bir tarafta dirençteyiz buradan döner diye düşünenlerin satışları, diğer tarafta kırarsa ilgili formasyonlar oluşur diyenlerin alımları. Kim güçlü çıkarsa o kazanacak. Ama satıcılar başarılı olur 25.28 altında kalırsa düşecek olduğu destek seviyeleri yine alım fırsatı olarak kullanılır. Ama formasyonların adı değişebilir. ilk çanak kırılmaz fiyat düşer, sonra yeniden bir süre sonra çanak seviyesine gelir geçerse, bu sefer fincan-kulp oluşturur. Onu da kıramadı düştü. ama sonra yeniden yükselmeye başlarsa, bu sefer kords'da şu an oluşan gibi TOBO formasyonu da yaşanabilir. 

Yani formasyonlar bir süre sonra değişikliğe uğrayabilir. Kords iyi bilanço getirmeye başladı. Bu şekilde devam eden bilançolar bekliyorum. Doğru düşünüyorsam yıl sonu bilançosu için fiyatı çok daha yukarıdaki sevieyelerde oluşmasını bekliyorum. Ama şu an ki durumunu en üstte yazdığım kapanış seviyesi belirleyecek.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_