Soru - Cevap (Doas)

  •  A 
RE*** ÇE*** 06.08.2021 18:44
Konu / Hisse Kodu: Doas
Aydın bey hergün aynisi oluyor 6 aydan beri bekliyorum maliyet dusurdüm temettu alinca maliyet duşürdüm 26.50 civarı kafa kafaya cıkmış olcam 6 ay sonra ama o kadar bekleyincede ana paramla cıkmak istemiyorum kar almadan istikrar yakalayamadı hisse evlat gibi sahiplendim elim satmaya gitmiyor bir türlü de yükselmiyor 6 ay sonunda ben cikarim yukselirse odurur ağlarım :) ne yapacagımı şaşırdım ben bu hisseyle aşk yaşıyorum resmen cok mu inatlaşıyorum acaba
Cevap 06.08.2021 19:01

:)))

Öncelikle böyle bir hisseye bağlanmak doğru değil. Ama açık ve çok yüksek fiyatlı öngörüleri olduğu için davranışınız gayet doğal.

Beni de yüksek karlarına rağmen yanıltmış bir hisse oldu. Çok yabancı satışı yedi hisse. Bir türlü toparlanamıyor. Bu bilançosunun da iyi karla gelmesini bekliyorum. Toaso örneğini gördünüz. Onda da iyi karlara rağmen doas kadar olmasa da çok vermişlerdi. Karlar devam edince yükselişe başladı. Tüm öngörüler kapandı. 

Doas için bizim bilmediğimiz bir sıkıntısı yoksa, benzeri olabilir. Ama kara geçtikten sonra dirençlerini dikkate almak ve o an ucuz kalan diğer sanayi şirketlerine de bakmak lazım. Doas'ın sorunu kur çıkınca karı düşebilir. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_