Soru - Cevap (İsmen)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 04.08.2021 20:12
Konu / Hisse Kodu: İsmen
Hocam merhaba, ismen bilançosunu değerlendirir isiniz. Beklenti fiyatınız nasıl etkilenir. Teşekkürler
Cevap 05.08.2021 00:24

Henüz bilanço matrikse düşmemiş. Yarın sabah detaylarına bakarım. Ancak gördüğüm kar iki misli olmuş neredeyse. Yani bu kâra göre bile açık öngörülerimdeki en yüksek beklentimi karşılıyor. Eğer sonraki iki bilançoda da kar artşı sürecek olursa, yıl sonu bilançosunda beklenti fiyatımın çok üstünde bir seviye oluşması normal olur.

Ama maalesef yabancının çekilmesi tüm dengeleri bozdu. Bankalar için çok ucuzlar demiş olmama rağmen, yabancı satışları fiyatlarını çok düşürdü. Aynı şekilde toaso için de benzer görüşlerimi ısrarla ilettim. Açık kalan en yüksek beklentili öngörümden sonra onda da yabancı satışları nedeniyle çok düşük fiyatlar gördük. Israrımda devam ettim. Düştükçe yeni öngörüler girdim. Sonuçta haklı çıktım. Çok yüksek kar getirdi. 

Aynı şekilde ısmen'de de yüksek kar beklentim yüzünden düştükçe öngörü yeniledim. Gelen kâr beni haklı çıkardı. Ancak, borsa fiyatı bekletimin çok altında şu an. Ben görüşlerimi koruyorum. Ama son öngörümü yukarı revize eder miyim yarın buna karar vereceğim. Piyasalardaki gelişmeler nedeniyle bir türlü huzurlu hissetmiyorum kendimi. 

Neyse, kısacası kar çok iyi. Tüm açık beklentilerimi karşılıyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_