Soru - Cevap (Megap)

  •  A 
MU*** AY*** 29.07.2021 11:26
Konu / Hisse Kodu: Megap
Hocam bu megap ta bir anda taban olmasını ve bir türlü tabanın bozulmamasını belli bir hacim olmasına rağmen nasıl yorumlayabiliriz tesekkürler
Cevap 29.07.2021 11:44

Orada açıklanmış ortak satışı vardı. Hergün 570 Bin civarında bir satışın bugün onuncu ve son günü diye biliyorum. Görünen, bu satışlar bitene dek hisseyi desteklediler. Sona gelince bir anda çekildiler. Hisse de tabanladı. Açıkçası bir süredir takibimde olan bir hisse. Ben de tekniğinde kararsız kaldım. Çok öncesinde açıklanan bu satışın düşüş getirmesini bekliyordum. Ama tam tersi satış açıklamasına ve her gün de satılmasına karşılık, ara ara hissede hızlı yükselişler yaşandığı için, satış bitince daha da yükselecek gibi bir beklenti edinmiştim. Şu an tam tersi yaşanıyor.

Açıklanan satışın bittiğini duyduktan sonra tepkiye bakmak lazım. Ama eğer düşüş sürecek olursa, o zaman ortak satışını gerçekleştirmek için gayet organize bir piyasa algısı yaratıldığını düşünürüm. Diğer bir ifade ile birileri hisseyi manipüle etmiş derim. Çünkü böyle bir ortak satışı açıklanmasına rağmen, hissenin yükselmeyip baştan düşmesi gerekirdi. Tabi bu benim düşüncem. Küçük hisselerde bu tip spekülasyon ve olası manipülasyonlar birbirine karışabiliyor. Şirket büyüme göstermesini beklediğim bir şirket. Bakalım gelişmelerden ne olduğunu yakında daha iyi anlarız sanırım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_