Soru - Cevap (doas)

  •  A 
KÖ*** KA*** 29.06.2021 13:35
Konu / Hisse Kodu: doas
hocam, maaliyeti 25 e kadar düşürmüştüm. dediğiniz gibi maaliyete yaklaşıyor ama hiç gelmiyor. yaklaştığında satım 22 lerden alsaydım, çoktan kara geçmiştim. öylebir yerde geziyorki satsak, yarın çıkarsa arkasından bakmaktan da korkuyoruz. 4 aydır tık yok. doaşa güvenemiyorum artık. çıkış trendinin cumaya kadar sürebileceğini öngörebiliyormusunuz?
Cevap 29.06.2021 16:07

Zaten bunu tam da bu nedenle, yani taşıyanlar verip alamasınlar diye yapıyorlar. Benim beklentilerim değilmedi. Sektörün iyi bilanço açıklamasını bekliyorum. Maliyetinize çok yakınsınız. İlk hamlede kara geçersiniz. Çok sayıda hissede maliyetli düşük fiyatlar var maalesef.

Dirençlerde verip almak için, gerekirse kaçırmayı göze almanız gerekir. Kaçırırsam filan hisse de çok düştü. Doas'ı aldığımda o da şu fiyattaydı ama şimdi doas gibi o da düştü diyebiliyorsanız, doas kaçarsa onu alırsınız. Aynı hesaba gelir. Parite düşünülünce alabileceğiniz adet artmış olur. 

Ama hisseleriniz dirençten giderse, bir süre bekleyip düşecek mi bakmak lazım. Eğer düşerse alttan verdiğiniz para ile daha fazlasını alıp, bu hareketi bir kaç kez yapabilirseniz zaten kara geçmiş olursunuz. 

Bana göre hisse alınıyor. Ama şu güne bu güne kadar sürer diyemem. Pozisyonlarına göre değişiyor bu işler. Lakin temettü ödemesi Kasım'dan temmuza çekildiği için dinamik olmaya devam edecektir görüşündeyim. Sonrasında dirençte verdim gitti deme riskini de göz ardı etmeyin derim! Her ihtimale karşı pariteleyeceğiniz  hisse ya da hisseleri de seçin derim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_