Soru - Cevap (Genel soru)

  •  A 
DU*** AL*** SE*** 25.06.2021 10:12
Konu / Hisse Kodu: Genel soru
Merhabalar Aydın bey, iyi günler dileyerek söze başlıyorum. Soracağım şeyin cevabı var mı ondan da emin değilim ama varsa sizde vardır. Genel tabirle, ralliye başlayan bir hissede rallinin bittiği nasıl anlaşılır, yani ne zaman satmak gerekir sizce. Teknik olarak neye bakmak gerekir . Teşekkür ederim
Cevap 25.06.2021 11:47

Merhaba.

Takas takip edebiliyorsanız, tek ya da bir-iki kurumdan blok satış fazlası buna bir işaret olabilir. Teknik biliyorsanız yükseliş trendi kırılması bir ölçüdür. Ama cevabı kolay olmaz. Çünkü bir çok hissede manipülatif fiyat oluşturan manipülatif oyuncular var. Bunlar hisseleri kimse takip etmediği bir anda toplamaya başlarlar. Sonrasında sosyal medya gruplarında yaymaya başlarlar. Ellerindeki hisselerin çoğunu verdikleri zaman zaten hissenin trendi bozulur ve sonrasında da görünen destekler de aşağı kırılır. Ama yeterli hisseyi satamadıysalar, teknik destekleri kırdırmazlar.

Sorunuzun teknik karşılığında, yükseliş trend desteği ve özellikle yatay kanal desteklerinin kırılması çok önemlidir. Bu seviyeler kırılınca çıkmak doğru olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_