Soru - Cevap (Teşekkür)

  •  A 
HA*** TO*** 22.06.2021 11:48
Konu / Hisse Kodu: Teşekkür
Aydın bey merhabalar ;
Alım tepkisi beklentilerinin çoğunlukta olduğu zamanda ikazlarınızın ne kadar haklı olduğunu görüyoruz. Strateji belirlememize katkısı olan yazılarınız için çok teşekkür ediyorum. Bugünün en güzel yanı ''BERLİN'' ile tanışma fırsatımız oldu :))) Benimkide klavyemin yanında uyuyor.
Selam ve sevgilerimle...
Cevap 22.06.2021 12:01

Editörün uyanıklığı ile bizi yayına hazırlanırken hızlı bağlantı yaparak yakaladılar:)) Pandemi yüzünden büyük kızım nasılsa mobil çalışıyorum diyerek İzmir'e geldi. Gelirken kedisi Berlin'i de getirdi. Ama bizim de evde bir kız Puki'miz(kedi) var. Puki 3 yaşında, Berlin ise henüz yaşında değil. Erkek ama küçük olduğu için ev sahibi Puki istemiyor. O nedenle biri yukarıda, diğeri aşağıda yaşıyorlar. Berlin de benim evden çalışma katım olan bahçe katında duruyor. Doğal olarak da her an etrafımda. 

Yazılar konusuna gelince. gördüklerimi ve hissettiklerimi aynen paylaşmaya çalışıyorum. Madem düşecek, o zaman eldekileri de satıp alttan neden almıyoruz peki? BIST ve hisseler ciddi iskontolu oldukları için. Her an pozitif bir gelişme endeksi de, hisseleri de sert şekilde yukarı çekebilir. Bu nedenle uyardığım risklere rağmen eldekilerle yaşamayı tercih ediyorum.

Ama en az % 50 bekleyen nakit kısımlar için erken bir yeni alımı doğru bulmadığım için bu uyarıları yapmayı doğru buluyorum. Piyasanın bozulan dengesini yerine geri getirmek bozarken olduğu kadar kolay olmuyor gördüğünüz gibi. Keşke yüksek maliyetli açık öngörülerde de yakalanmasaydık. Ama o dönemin şartları bizi yanılttı. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_