Soru - Cevap (Yataş ve Ismen)

  •  A 
SE*** ER*** 16.06.2021 18:40
Konu / Hisse Kodu: Yataş ve Ismen
Yataş ta çok pis terste kaldım, daha öncede dedim ;sizin destek rakamlarını silip süpürüyor nasıl bir satıştır günlerdir anlam veremedim, aşırı satış var bu saatten sonra da ne bileyim çıkmak anlamlı gelmiyor. Uzun vadeci olduk sanırım düşünceleriniz rehber olacak :)
Ismen’de hemen hemen aynı. Baya baya uzun vadeci olucaz aslında paraya şuan ihtiyacım yok ama memleketin gidişatını hiç iyi görmüyorum önümüzdeki günlerde o yüzden full nakite geçme planım vardı oda olmadı çok maliyetli bekliyorum.
Cevap 17.06.2021 14:26

Maalesef her iki şirket de bilanço olarak iyi olmasına ve sonraki bilançoların da iyi beklenmesine rağmen, iç-dış belirsizliklerimiz ve risklerimiz nedeniyle yabancı fon ve yatırımcılardan satışlar gelmeye devam ediyorlar. Bilançosu iyi olanlarda alıcı olduğu için, maalesef satmak isteyen fonlara fırsat çıkmış oluyor. 

Mecburen orta-uzun vadeci olduk bence de. Beklentilerimi koruyorum ama çıkmak isteyen özellikle yabancı fonların çıkmasına mani olmuyor bu durum.

Her an geri manevra yapabilen bir siyasetimiz olduğu için, ederinden düşük fiyatlarda çıkıp zararı da çizmek doğru gelmiyor bana. Bu gidişle iktidarda kalmak zor olur. Olası seçim sandığında da risk olur. O nedenle bu gidişi düzeltmek isteyeceklerdir görüşündeyim.

Ayrıca, herkes korkarken alımlar yapılır. Bir yerden sonra bu fiyatlar artık yabancı için aşırı cazip hale gelecek. Bir anda sert alımların geldiği hisseler de görebiliriz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_