Soru - Cevap (Erbos)

  •  A 
HÜ*** BI*** 04.06.2021 12:12
Konu / Hisse Kodu: Erbos
Aydın bey erbos uzun zamandır önermiyorsunuz şirkette olunsuz bir durummu var acaba
Bu yükselişi kaçırıyoruz galiba
Cevap 04.06.2021 12:29

Niçin kaçırıyorsunuz. Sonuçta destek-direncin de bir amacı var biliyorsunuz. Dün tekniğine dikkat çektim. 91.20 üzerindeki ilk direnç 100.00 gördüğünüz gibi. Yani 91.20 direnci kırıldığı zaman direk alabilirdiniz. 

Peki ben neden yeni öngörü vermiyorum? Çünkü bu bilanço karına göre bu fiyat bana temel olarak fazla primli geliyor o yüzden. Benzer şekilde çok hissede fiyat artışları belli seviyeleri geçince artık öngörü vermediğimi fark ediyorsunuzdur. 

Bu tip hisselerde belli fiyatların üzerinde hisseyi götürenler dışındakilerden yüksek alım gelecek olursa, bir anda yeni gelenlerin üzerine hisseleri bırakabiliyorlar. Ama istedikleri alıcıyı görene kadar da fiyat artışını sürdürebiliyorlar.

Bir yıldan uzun süredir telegram ve whatsapp grupları ile yatırımcıları manipülatif olarak hisselere sokuyorlar. Şukadar alacağız, şuraya taşıyacağız diye hisseleri sattırmadan yukarı çekiyorlar. Ama sonra bir anda hisselere sert satış geliyor. Ondan sonra hisselerle başbaşa kalan yatırımcılar oluyor maalesef.Hisse şu an neredeyse 200 Milyon TL'lik kara göre fiyatlanıyor. Tamam bilanço çok güzel bir yükseliş yaşıyor ama bu kadar erken fiyatlanması bana göre yine de risk.

Bu hisse çok düşükken listelerimize girmişti. O zamanda biliyorsunuz muhtemelen kendileri dışındaki kişilerde çok var diye baskıladılar. Diğerlerini döktükten sonra asıl hareketi başlattılar.

Bu nedenle paylaştığım destek-dirençleri yakın takip edin. Nisan,Mayıs ve dün olası yükselişine paylaşımlarımda dikkat çektim. Ama öngörü verince yüksek alım gelebilir. O zaman da iş tersine dönebiliyor.

Yoksa hissede olumsuz bir şey var diye öngörü vermemezlik yapmıyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_