Soru - Cevap (Doas ,tursg)

  •  A 
YU*** BE*** 19.05.2021 23:18
Konu / Hisse Kodu: Doas ,tursg
Aydın bey umarım iyisinizdir.. ozellikle yazın borsa pek yükselmez diye bir kanı var ,eski zirveleri gormek icin eylul -ekimi mi beklemek lazım.. doas ve Tursg Naten de yükselişn hızlanması icin hangi seviyeler geçilmeli ..bu arada 2006-2009 yıllarında bu iktidarin politikalarını ben cok elestirirken siz bakış açımı yanlış buluyordunuz bu konuda da sizi kutlamak istedim takım tutar gibi parti tutmuyorsunuz,dogruya doğru yanlışa yanlis diyebilmek ülke olarak en büyük eksiğimiz sanırım
Cevap 20.05.2021 01:22

Teşekkür ederim. 19 Mayıs'ta ikinci aşımı oldum. Şükür eşim ve benim ailelerimizde hiç vaka görmedik. Bunun dışında işlerimizi yapmaya çalışıyoruz.

Bu ortamda Eylül'ü beklemek durumunda kalabiliriz. Ama bu işler dünyada ve bizdeki gelişmelere göre değişir. Ev ödevlerimiz doğru ve hızlı yaparsak, yaz ayları da yükseliş görebiliriz. Çünkü dolar bazında biz çok düşük seviyedeyiz. Ama maalesef TCMB başkan değişimi ve reform diye çıkan paketlerin güven vermemesi gibi gelişmeler ise, ekonomi ve finans kesiminde sıkıntılar yaratabiliyor gördüğünüz gibi.

Umarım hata değil, doğruları yaparız. Hisseler özelinde çok iyi ve hala iskontolu şirketlerimiz var. Ama maalesef siyaset çok kötü yapılıyor.

2006-2009 arasındaki söyledikleriniz için hangi konularda bu dediklerinizin yaşandığını hatırlamıyorum. Detaylar önemli. Ama ben en başından beri yapılan doğru ise doğru, yanlış ise de yanlış demeyi bilen biriyim. Bu tavrım hiç değişmedi. 2008-2009'a kadar bir çok konuda yapılanlar doğru giderken, sonra sanki bir el her şeyi tersine çevirdi. Her alanda yanlışların yapıldığı bir Türkiye yaşadık. Bunları da o tarihten beri çok kez yazdım. Zaten başımıza ne geliyorsa, siyaseti futbol takımı gibi taraftarlıkla takip ettiğimiz için geliyor. Keşke, siyasiler yanlış yaptığında onları terk etmeyi bilesek. Böylece siyasiler de kendilerini oto kontrol ederlerdi.

İlgili hisseler için destek-direnç paylaşımlarımı referans alabilirsiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_