Soru - Cevap (Büyüme hedefli firmlar)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 17.05.2021 16:25
Konu / Hisse Kodu: Büyüme hedefli firmlar
Hocam merhaba, ilerde büyüme hedefli firmalarıda paylaşırmısınız. Bugün gözüme sayas takıldı.1 Tlden 40 lara gelmiş. Ben parsandan da bunu bekliyorum ama. Göz önünde bir firma olduğu için zor sanki. Teşekkürler. Kolay gelsin.
Cevap 17.05.2021 16:43

Zaten radarlarımıza takılan hisselerde adı yeni duyulanlar bu kapsamdaki hisselerdir. Misal parsn, megap, kfeın, naten, esen, ardyz, ındes, erbos, jants, orge, prkab gibi hisseler bu kapsamda listelerimize giriyor. Bu saydıklarımdan jants, orge, prkab listeye ilk girdikleri zaman çok da bilinen hisseler değildi. Sonra bilançolarıyla da büyüme sürünce bu fiyatlarına yansıdı. Herkes de öğrenmiş oldu. 

Ama sayas gibi hisseleri belki en başında paylaşabilirim ama bu fiyatlamalarda paylaşacağımı sanmam. Çünkü benzer bir çok hisse aşırı manipülatif fiyatlamalar yaşaıyorlar bana göre. Sayas'ın da böyle olduğunu düşünüyorum. 35 Milyon öz kaynaklı bir şirketin piyasa değeri 1 Milyar olmuş. Çok sağlıklı gelmiyor bana. Tabii bu benim görüşüm.

Hisseler yeterki ciddi bir ciro ve kar büyümesi yapsınlar. Bunu başardıkları zaman göz önünde bilinen hisseler de olsalar yükselişlerine mani olmaz. Ama yabancının çok itibar ettiği hisselerdense, o zaman yabancı Türkiye'den çıkıyorsa, hisseler iyi de olsa yedikleri yabancı satışları fiyatlarını baskılıyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_