Soru - Cevap (VESTEL)

  •  A 
ME*** EY*** KA*** 17.05.2021 13:18
Konu / Hisse Kodu: VESTEL
DEVAM- BÜYÜK ARTIŞ İLE DEVAM ETMEYECEKTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM AMA TEMETTÜ RAKAMI YÜKSEK OLUNCA AÇIKÇASI FİYAT BU SEVİYELERDE KALMAZ AYNI TEMETTÜ TOPLAMINI SENEYE DAĞITSA BİLE ORAN OLARAK %12 GİBİ BİR RAKAMA TEKABÜL EDECEK ŞEKİLDE HİSSE YUKARI YÖNLÜ İVMEFİYAT İVMESİ GERÇEKLEŞTİRİR DÜŞÜNCEMDE VAR LAKİN BİLANÇO 2020 DE Kİ MÜTHİŞ RAKAMLARI ÖNÜMÜZDE Kİ YILLARDA GÖREMEZ KANAATİNDEYİM SİZ HİSSEYİ UZUN VADELİ PORFÖYE ALIRKEN EN ÇOK FIRSAT OLARAK HANGİ NOKTAYI GÖRDÜNÜZ . CEVAP İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
Cevap 17.05.2021 13:32

Temettü ve karlılığı benim etkilendiğim iki konuydu. Tabii bir de elektrikli araç konusunda yatırım yapması da benim için tercih nedeni oldu. Ancak uzun vadede % 54 gibi bir artış beklentisi çok da yüksek beklentiler değil. Kaldı ki, teknikte açık öngörülerimin beklentileri çok daha düşük dikkat ederseniz.

Borçluluktaki artış yeni yatırımlar nedeniyledir. Sonradında düşecektir. Vestl'deki sıkıntı, kurlar yükselince, daha ziyade ithalata dayalı bir üretim yaptığı için karının düşmesine neden oluyor. Aynı zamanda borcunu da arttırıyor.

Kar artışında aynı performans biraz zor olacaktır. Ama mevcut gelişimi benim beklentilerimi karşılaması için yeterli görüşündeyim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_