Soru - Cevap (Holdingler)

  •  A 
BU*** TA*** 05.05.2021 15:29
Konu / Hisse Kodu: Holdingler
Merhaba hocam, kchol sahol u düştükçe desteklerden alim yapmıştım simdi sanirim bilanço yaklaştığında pozitif ayrışmaya başladı, bir cok kez dile getirdiniz ucuz kaldıklarından , ama bugun ku yazınızda bist için yakin zamanda pozitif bekletiniz olmadığını söyleyip realize yapmayi önerindiniz bunu bu holding hisselerinde yapmak doğru olur mu? Ongoruleriniz değil de , kisa vadeli direnclerden hareket etmek daha dogru sanirim.
Cevap 05.05.2021 15:38

Öncelikle sözlerimi çok dikkatli okuyunuz. Gerçekleşmelerde realize yapılabilir diyorum! Yani açık bir öngörüde aynı dün tuprs'ta olduğu gibi gerçekleşince realizenin doğru olduğunu söylemek istedim. Yoksa açık öngörülerimdeki beklentilerimi koruyorum. Ayrıca hisse odaklı bakmak lazım derken de, hisse bazlı ayrışmalar olabileceğine dikkat çektim.

Kısacası tümden realize demek istemediğimi anlamış olmalısınız. Ama BIST olarak çekindiğim ve olabilir dediğim realize yaşanırsa, o zaman bu durum açık öngörülerin de bazılarını olumsuz etkileyebilir. Ama bu hangilerinde görülür, bazıları ise ayrışır yükselir mi? Tabii bu mümkün. Bunun için de teknik paylaşımlarıma bakılması lazım. Teknik paylaşımlarımdaki seviyeler referans olabilir. 

Tekrar ediyorum; açık öngörülerimdeki beklentilerimi koruyorum. Onlarda düşüşler alım fırsatı olarak görülebilir.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_