Soru - Cevap (Ttkom)

  •  A 
SE*** ŞA*** 30.04.2021 17:25
Konu / Hisse Kodu: Ttkom
Üstad selam. Bu ttkom daki sıkıntı nedir acaba? Finansallar güçlü, fazlasıyla iskontolu, temettüyse kar ise o da var. Yani demem o ki piyasa böyle iyi şirketlere uzun süre gözlerini kapayabilir mi? Sektöründe Turkcell de öyle bu arada. Bu gidemeyiş sektörel mi? Asıl sorum şu piyasa genel olarak iyi yönetilen güçlü şirketlere uzun süre kayıtsız kalır mı?
Cevap 30.04.2021 17:59

Sorun yabancıların bakışından kaynaklanıyor sanırım. Misal, kchol, sahol, tcell, ttkom bu karlarla nasıl olur da böyle dururlar. Ama gsmciler tcell ve ttkom, pandeminin en çok büyüyen sektörleri. Hayat mobil oldu. Kayıtsız kalamayacaklar ama girişleri ne zaman olacak o önemli. Çünkü keş kazanan en önemli şirketler. 

Yani sorun sektörel değil, yabancının yoğun olduğu şirketlerden oldukları için. Bankalar gibi kredi riskleri olmadığı için o kadar risk de yok. BIST 1.445'i yukarı kırsa o zaman bunlar bir anda öne çıkarlar. İyi şirketler ve iskontolu şirketlerden olduklarını bilmek bile bence önemli. Nasılsa hareketleneceklerdir. Karlılıkları artarak sürecek görüşündeyim çünkü.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_