Soru - Cevap (GENEL)

  •  A 
SA*** KU*** SA*** 22.04.2021 15:50
Konu / Hisse Kodu: GENEL
Aydın bey merhaba;
Aşağıda belirttiğim merkez bankası ile ilgili haberin piyasalarda etkisi olur mu ne dersiniz 24 nisanda Bıden eğer olumsuz bir açıklama yapmazsa piyasa düzelir artık diyebilir miyiz düşünceleriniz nelerdir.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), piyasaya 29 Nisan vadeli repo ihalesi ile yaklaşık 56 milyar TL, 3 Mayıs vadeli repo ihalesi ile 20 milyar lira verdi.
Kaynak Yeniçağ: Piyasalar ters köşe oldu Merkez'den müdahale geldi
Cevap 22.04.2021 21:34

TCMB ihaleleri rutindir. Burada esas olan katılım tutarı ve faizidir. Çok büyük etkisi olmaz. Bilinen ve beklenen konular.

Biden sorunuza gelince; sitedeki ifademi paylaşıyorum! ''Korkuların tersine, 24 Nisan'da Biden'dan gerilime neden olacak bir ifade çıkmazsa, o zaman da, önümüzdeki hafta daha iyimser bir hafta olabilir.''

Ama sadece 24 Nisan'da soykırım demedi diye tama artık her şey bitti yükseliyoruz diyemeyiz. Çünkü TCMB'nın faiz indirme planı olduğu ve ilk fırsatta faiz indirimi yapacağı algısı var artık. Enflasyon düşmeden yapılması halinde olumsuz etkisi olacağı için baskı sürebilir. Ama başka olumlu gelişmeler halinde ozaman işler değişir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_