Soru - Cevap (Parsan)

  •  A 
Sİ*** DE*** 21.04.2021 16:27
Konu / Hisse Kodu: Parsan
Aydın bey merhaba
Parsan doaş algyo Koza ipek bunun gibi hisse senetlerimiz var buradan çıkmakta sanırım doğru değil bir süre bakmamak gerekiyor sanırım.
Cevap 21.04.2021 17:35

Önceki sorularda da benzeri cevapları bir saattir veriyorum. Artık yapacak bir şey yok bence. Hissenize güveniyorsanız borsayı bir süre unutmak en doğrusu. Ama ben eminim kesin daha çok düşecek bunlar diyebiliyorsanız o zaman satın alttan yerine koyarsınız. Ama ben artık bunu söyleyemem. 

Kredisi olmayanlar bunları 2001 - 1994 krizlerini yaşamadıysalar hayatlarında tecrübe olarak çok iyi izleyip, neden yaşandığını unutmamaları gerekir. Ki, bu işlerin dış güçler tarafından olmadığını bilip, bizlerin hatalarının faturaları olduğunu görmeniz için.

Ama her kötü gün bir süre sonra yeniden düzelir. Her gecenin sonrasında güneşin yeniden doğduğu gibi. Arsa almışsınız ama bir süre sonra inşaat yapacakmışsınız diye düşünün. Ya da imarı çıksın da inşaat yapacağım diye bekliyorsunuz diye düşünün. Bilançoları ve işleri iyi olan hisseler, kriz bittikten sonra da aynı hızla yükselecekler. Sorun bu yaşanan krizin süresi ve dibi? Onu da bilmek mümkün değil. Çünkü alınan doğru-yanlış kararlarla değişebilecek göreceli bir cevap.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_