Soru - Cevap (Megap)

  •  A 
NU*** ÇA*** 21.04.2021 10:10
Konu / Hisse Kodu: Megap
Hocam bu megapta yaşananlar artık suç olmaya başladı bu tür manipülasyonları engellemek için idari para cezası yetersiz bunlara 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası getirmek lazım.
Cevap 21.04.2021 16:13

Hisselerin düşmesinde bir şey yok. En iyi hisse bile böyle zamanlarda düşebilir. Ama megap'ta ısrarlı ortak alımları açıklanan hissede, bu alımlar sonrasında ciddi bir sipariş açıklanıp, hemen aynı gün sert satış gelmesi sorulanması gereken bir gelişme bence de. Ama alım açıklayan ortaktan bu düşüş esnasında satış açıklaması gelmedi. Görünen alan ortaktan satış yok. 

Ortamdaki satış baskısında kaybolan alıcılar yüzünden teknik olarak 7.50 civarındaki büyük bir kanal desteği de kırılınca, 5.00'e doğru bir teknik düşüş yaşanıyor. 

Sadece megap'a özel bir durum değil. Açıkladıkları karlara göre çok ciddi ederleri olan arclk, doas, vestl, vezbe, kchol, sahol gibi çok sayıda hisse de benzer hatta daha bile yüksek düşüşler yaşıyorlar. 

Ama ortak alımları, sonra da sipariş bağlantısı açıklanıp hemen arkasından satış gelmesi yine de dediğiniz gibi şaibe yaratıyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_