Soru - Cevap (Uyarılarıniz)

  •  A 
RE*** ÇE*** 20.04.2021 19:44
Konu / Hisse Kodu: Uyarılarıniz
Aydın bey siz 2 3 ay öncesinden saden surekli yuzde 50 nakitte kalın düzeltme gelecek diye sürekli uyarınızı yapıyordunuz ancak hisselede bu derece düşüş olacağını düşünüyormuydunuz yoksa sizcede cok fazlamı oldu bu neredeyse yarı yarıya düşcek hisse fiyatları bu gidişle düşenlerde oldu saden bu işin sonunda 2020 yilindaki mart ayindaki
Dususun sonundaki sert yukselis olmustu yine aynısı olurmu sizce iyimsermisiniz
Cevap 20.04.2021 22:59

Olmaz diyemem. Ama şartlara ve gelişmelere bağlı. Şu anda yapılmayan ya da yanlış yapılan çok şey var.

Çok önceden beri yaptığım o uyarılarda BIST'in 1.260 lara inme riskini yazıyordum. Ama biliyorsunuz çok uzun süre bu beklentim gecikti. Sonrasında da bankalar ağırlıklı satışlarla dediğim seviyelere indi. Sorun öncesinde düşmeyen banka dışı hisselerde şimdi sert kayışların olması. 

İlk düşüş beklentilerimi yazarken bunun teknik ve genel bir süreç olarak yaşanmasını bekliyordum. Bu ozaman olsaydı gayet doğal olurdu. Ama şimdi bozulan piyasa şartlarının yarattığı panik nedeniyle yaşanıyor. Ve şu anki fiyatları ben de fazla düşmüş görüyorum. Ama endeks hala benim beklediğim seviyelerin üzerinde gördüğünüz gibi.

Neyse yine de sert yükseliş yaşanmaz demek doğru olmaz. Yaşanabilir. Hatta bir çok hissede tavanlar bile olabilir. Ama dediğim gibi, yanlışlar değil de doğrular yapılırsa. 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_