Soru - Cevap (Peki bundan sonrası ?)

  •  A 
SE*** KI*** 19.04.2021 23:47
Konu / Hisse Kodu: Peki bundan sonrası ?
Bir üyenize verdiğiniz cevabı kulağıma küpe yapmıştım. Önemli olan satmak değil nerden almamız gerektiğini de bilmek demiştiniz. İnşallah sizin yardımınızla onu da başarabilirim.Sabırla bekleyeceğim uygun alım yerlerini uzun bir aradan sonra piyasa bana çalışıyor.% 65 nakitteyim böyle bir düşüşe bu kadar nakitle ilk defa giriyorum. Bu sefer kedi olalı bir fare tuttum galiba :) Dönüşü yakalayabilirsek çok büyük bir iş çıkarmış olacağız. Bazen kazanımları korumak çok önemli demiştiniz...
Cevap 20.04.2021 00:32

Destek-direnç tablosunda paylaştığım seviyeleri takip edin. Bir de bazen beklenti yazımda alımı zamanı diye düşünüyorum diye yazıyorum biliyorsunuz. Gelişmelerde böyle hissettiğim zaman yine aynı şekilde paylaşımlarım olacaktır. 

Ama piyasa sıkıntılı. En basiti 128 Milyar Dolar'ı bu kadar çok insan çıkıp da izah etmeye çalışıyorsa demek ki bir sorun varmış orada bilmek lazım. Hatırlarsanız ilk tepki cumhurbaşkanı baş finans danışmanı böyle bir para yok demişti. Sonra sanırım sayın cumhurbaşkanı da aynı şeyi söylemişti. Öyle bir para merkez bankasında olmadı zaten dendi diye hatırlıyorum. Ama bakın şimdi söylenenlere, bu tutarın nerelere neden satılmış olduğu anlatılıyor. E hani öyle bir para yoktu. 128 Milyar Dolar satıldı diyenler doğru söylemiyordu. Şimdi ise satıldı ama şuralara şu sebeple diye izah edilmeye çalışılıyor. Böyle yetkili kişiler tarafından çelişkili açıklamalar olursa, kime inanacağız. Güven doğal olarak sarsılmaz mı?

Kısacası bu gelişmeler bakalım neler yaşatacak görmeliyiz. Ona göre doğru alım yerini bulmaya çalışacağız. Bunu başarırız başaramayız bilemem. Ama çabamız o.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_