Soru - Cevap (Ne yapmalı)

  •  A 
DU*** AL*** SE*** 19.04.2021 15:25
Konu / Hisse Kodu: Ne yapmalı
Dev bir hortum halkın cebinde , ne doymak biliyor , ne durmak. Koca ülkede güvenilir 1 tek kurum olmaz mı? Ne bekliyorlar ne istiyorlar bilmiyorum.
Altın fiyatlarıyla bile spekülasyon yapıldı bu ülkede, dövizi saymıyorum artık. Devlet yalvardı parayı borsaya koyun diye. Sonuç yine ortada. Sonra çok bilmiş enteller , halka kızıyor neden ev alıyorsunuz diye. Almayıp ne yapsınlar.
Velhasıl, olmayacak duaya amin diyoruz artık. Benim hiç umudum yok ama sizce ne kadar sürer böyle?
Cevap 19.04.2021 16:10

Hayat devam ediyorsa umut var demektir. Sadece artık bu ülkede takım tutar gibi siyaset yapmamalı, siyasilere bağlanmamalıyız. Gençlere her zaman yer açmayı bilmeliyiz. Zamanı gelince bizler de çekilmeli, ya da en azından arka planda bize ihtiyaç varsa destek vermeliyiz. Ama ön sıralardan çekilmeliyiz.

Ama tüm bunları başarabilmenin yolu, bizleri yönetmek için oyumuzu alan kişilerin gelirken dediklerini yapıp yapmadıklarına bakmayı bilmek, yapamadılar ve hala aynı şeyleri söylüyorlarsa, ileriye sürülen hiç bir gerekçeye bakmadan, günü geldiğinde oyumuzun kıymetini bilmek lazım. Ülkenin kalkınmasının yolunun, demokrasi, laiklik, iyi bir eğitim sistemi, adil bir hukuk ve yargı sistemi, başaramayanın yerini bırakmak zorunda kalacağı bir siyasi partiler yasası ve seçim sistemi, doğru üretim, sağlık, maliye ve ekonomi politikalarından, sorgulamasını bilen insan yapısından geçtiğini bilmek lazım. Ama bu şartları sadece iktidarda değil, muhalefeti işgal edenlerde de aramak lazım. 90 Milyon'a yaklaşan bir ülkede, ülkeyi doğru yönetmeyi bilecek nice liyakat sahibi insanlar ve gençler çıkar. 

Tüm yaşadıklarımızı da bir tecrübe olarak bilmek ve aynı hataları da tekrarlamamak lazım. Dediğim gibi, hayat sürüyor. Demek ki, umut da var! Ömrüm benzer çok sayıda sıkıntının gelip geçtiğini görmeme yetti. Eminim bu günler de geçecek çok daha iyi bir ülke ve Türkiye olacağız.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_