Soru - Cevap (Borsa)

  •  A 
SE*** KI*** 11.04.2021 15:10
Konu / Hisse Kodu: Borsa
Millet coin piyasasında iyi para kazanıyor ! Riskler var karşımızda ocak ayından beri borsa kötü olacak diye diye dilinizde tüy bitti. Bende yavaş yavaş karım yüksek olduğu hisselerde 3/1 oranından cuma satışlar derinleşmeden vermiştim. Çok sağ olun sayenizde çok faydanız oldu şu öngörüleri de yukarı çekmezseniz o zaman zengin edeceksiniz beni :) Bu arada ben satınca hisseler ortalama 2.5 kat hatta 9 kat bile yapıyor netaştan bir kısım verdim artık öngörünüzün daha ötesi bile olur :)
Cevap 11.04.2021 15:28

Hayırlı olsun.

Yukarı revizeler o an için öyle gerektiği için yapılan davranışlar. Her gelişmeyi o anki şartları ile değerlendirmek lazım. Maalesef piyasayı ve bizi en çok ters getiren gelişme, 200 baz puan faiz artışı sonrası, gece yarısı TCMB başkanının değişikliği oldu. Bunu da kimse lütfen gözardı etmesin.

Bu arada ben BIST'i gerçekten çok ama çok iskontolu görüyorum. Zamanlaması kötü kararlar ve aynı anda sahip olduğumuz iç-dış riskler nedeniyle iskontolu olmamıza rağmen bu düşüşleri yaşıyoruz. Bunlar da bir süre sonra geçecektir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_