Soru - Cevap (Bu insanlar nerde?)

  •  A 
SÜ*** AY*** 08.04.2021 13:19
Konu / Hisse Kodu: Bu insanlar nerde?
Abi bistte hacım yok.sitede soru soran yok.Kripto ya giden oldu ama orda ne olur?
Cevap 08.04.2021 13:47

Bu durum gayet doğal. Önümüzdeki hafta Halkbank ve TCMB açısından önemli belirsizlik ve riskler var. Yabancı her yükselişye bankalarda hemen satış yapıyor. Böyle olunca da, bazı özel hisseler dışında pek işlem olmuyor. Olanda da bir-iki gün alınıyorsa sonra geri veriyorlar. Ya da aynı şekilde iki gün düşeni sonra alıyorlar. Dirençler kırılıp da gitmediği için hacim de artmıyor.

Bu durumu öncesinden yazdığım için muhtemele soru gelmiyordur. Herkes beklemede. Bakalım önümüzdeki geliişmeler nasıl sonuçlanacak diye.

Bu hali ile kriptoları ben güvenli bulmadığım için o konudaki soruları bana iletmeyin. Titan zinciri gibi görüyorum. Ben öngörüme dahil ettiğim şirketin çok yüksek karına rağmen bile gelen satışların izahını düşünürken, kripto pazarlamasında yapılan izahların hiç birisinin sağlam bir dayanağı yok. Karlılık ya da varlık izahı yok. Miras devir imkanı yok. Tamamen siber saldırı riskine açık. Ödeme aracı olma, bu haliyla para yerine geçme ihtimali yok. Sadece pazarlama ile yükseltiliyor. Dünyaya ne kadar pazarlanırsa o kadar yükseliyor. 150 Bin Dolar olsa şaşıran olmaz, 10 Bin, sonra bin dolara düşse neden düştü diye garipsenmez. Bu kadar sert zıtlıklar olabilecek bir yatırım aracı bana çok sağlıklı gelmiyor. Ne zaman ki, ülkeler alt yapısı ve kurallarını koyarlar, o zaman güvenilir olabilirler. Ama o zaman da böyle artışlar olmaz. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_