Soru - Cevap (Doas)

  •  A 
RI*** BÜ*** ÖZ*** 02.04.2021 20:10
Konu / Hisse Kodu: Doas
Aydın bey,
İyi akşamlar, Doaş için KAP da verilen bölünme ile ilgili haberin tam ne olduğunu bize açıklıyabilir misiniz? Bu haber sizce hisseye nasıl yansır? Bir etkisi olur mu? Lot sayımız ne olur vs. ?
Teşekkür ve Saygılarımla.
Cevap 05.04.2021 13:18

Hafta sonu sizlerden gelen uyarılarla haberi gördüm. Benim için çok özel etki yaratacak bir haber gibi gelmedi. Ama yine de birkaç kurum kurumsal finansman ve arge'sinden de görüş alayım diye cevabımı bekletmiştim. Benim görüşümün dışında bir paylaşım yapan olmadı.

Ama bu haberin dışında, hisse ile ilgili görüşlerimde değişiklik yok. Karlılığı çok yüksek, otomotiv satışlarında % 92 artış var sektörde. Doas'ın araçlarında sıra var şu an. Yani bilançoları yine iyi gelmeye devam edecek. Bilanço sonrası hemen baskıladırlar. Böylece benim gibi, bilançoyu ekstra iyi okuyanların algılarını bozuyorlar. Hareketlenince bizleri hızlı dökmek için bunu yapıyorlar diye düşünüyorum. 

Ben hisseyi çok ciddi iskontolu görüyorum. Ama bu haber çok özel bir gelişme değil bence de. Aslında çok sayıda iştiraki var. Onlardan birinde arz yapmaya kalksa ozaman çok ciddi tepki verirdi.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_