Soru - Cevap (AYMAZ hep kullanılır ama anlamını bir çok kişi bilmiyor.)

  •  A 
MU*** MA*** 23.03.2021 10:24
Konu / Hisse Kodu: AYMAZ hep kullanılır ama anlamını bir çok kişi bilmiyor.
aymaz: "çevresinde olup bitenlerin, olayların ayrımına varmayan, gerçekleri görmeyen, sezmeyen (kimse)" denir. Aydın bey Sizden çok özür dilerim. Bize yaza yaza yabancılar çıkıyor, % 50 nakit yapın, CDS ler yükseliyor, ülke üretmiyor diye, ben de havaya çok kaptırdım kendimi kazanma hırsından ziyade kahramanlık hikayeleri ile büyütülmüş bir nesil olarak bize kimse bir şey yapamaz bu kadar da olmaz diye düşünmüştüm. Sanki tanım beni anlatıyor. Hocam hakkını helal et
Cevap 23.03.2021 10:59

Ne demek tabiki helal olsun. Bir hakkım olduğu görüşünde de değilim zaten. 

Malesef gerçekleri bazen perdeleyebiliyorlar. Profesyoneller, uzmanlar bunu görebilse de, önemli olan genelin görmesi. Çünkü iktidarları genel seçmen kitlelerinin oyları belirliyor, tepkileri ise otokontrol sağlıyor. 

Ama haber kanallarında her şey toz pembe anlatıldığı için, borsada fiyatlar manipüle edildiği için dışarıdan bakan işin detaylarıyla ilgili olmayan insanlar gösterilmek istenenlere inanmayı tercih ederler. Ta ki, piyasalar bozulur, kurlar fırlar, faizler ödenemeyecek kadar yükselir, borsalarda sert düşüşler yaşanıncaya kadar. Bunlar olunca o zaman dank edebiliyor. 

Gördüğüm her konuda uyarmaya çalıştım. Ama uyarılarım başladığında düşüşler yaşanmadığı için ciddiye alınmamış olabilir. Şimdi ne demek istediğim fazlası ile anlaşılıyor.

Bakın mesela yeni bir TCMB başkanı göreve atandı, ama açıklamalar yapan kişi Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yiğit Bulut. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_