Soru - Cevap (Genel)

  •  A 
UF*** KA*** 20.03.2021 11:33
Konu / Hisse Kodu: Genel
Ustad, ana trendde bozulma gördüğüm bütün mallari iki gündür boşaltıyorum ve yaptığım hareketin bugünkü haberle de uyumlu olduğunu gördüm ne yazık ki. Haber alanlar önceden satıp çıktı biz kyye olan oluyor resmen. Pazartesi genel manzara ne yönde olur sizce? Yabancı oranı 2004ten beri en dusuklerdeydi, iyice yabancisiz bir borsa mi bekliyor bizi?
Cevap 21.03.2021 20:12

Yabancı konusundan başlayayım. Evet doğru yabancı en düşük seviyelerde. Ama zaten gelişmiş bir ülke olsaydık bu orandaki yapancı payı bile yüksek olurdu. Yani aslında yabancı payı dülşerken borsa düşmüyorsa bu kötü değildir. Keşke gelişmiş ülke olsak da, yabancının payı en fazla % 30 civarı olsa.

Neden düşüyor diyorduk, sebebi buymuş. Dediğiniz gibi bilenler önceden satmışlar. Ama BIST için 1.500 ve 1.480 seviyelerinde hala güçlü destekler var. Onlar kırılmadan büyük trend bozuluyor diyemem. Pazartesi mi olur bilemiyorum ama bazı bakanlarda da değişiklik bekleniyor. Naci Ağbal'ın adı Hazine Bakanı olarak geçiyor. Öyle olursa, görevden almadan ziyade terfi olur. Çarşamba günü Cumhurbaşkanı 2023'ün manifestosu niteliğinde açıklamalarım olacak diyor. Bunlar neler olacak bilemiyorum. O nedenle gelişmelere göre BIST için her şey mümkün. Belki bir sihirli el borsayı alıverir. Yapılanlar piyasada desteklendi algısı yaratılır! Yaşayıp göreceğiz.

Yeterki hisseleriniz iyi olsun.     Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_