Soru - Cevap (Günlerdir %50 nakit diyen bir kişiyi bir Hisse ile eleştirmek)

  •  A 
MU*** MA*** 18.03.2021 21:58
Konu / Hisse Kodu: Günlerdir %50 nakit diyen bir kişiyi bir Hisse ile eleştirmek
Uzun zamandır ekonomi ile ilgilenmeye çalışıyorum. Ekonomi ile ilgilenen Türkiye ve Dünya ekonomisi, dünya stratejisini, dünya siyasetini ve bilimini az çok incelemek zorunda. Tüyo ve dedi kodu ile Hisse alınıp satılmaz. Borsa bir ticarettir Kumar değil. O zaman Ticareti kuralına göre yapmak lazım. Aydın beyin Hisse tekniği be hele her gün yazdığı yazıları okumak benim için zevktir. Kimseye kar ettirme vaadi asla vermedi. Hiç bir eleştiriyi hak etmiyor. İyi geceler.
Cevap 19.03.2021 01:44

Çok teşekkür ederim ama sorun zaten zarar yaptırdınız, öngörü verdiğiniz hisse düştü değil. Öyle olsa zaten anlarım. Olabilir hiç bir öngörü kesin olacak diye bir iddiamız olmasa da, artık yıllardır öngörü gerçekleşme oranımız yüksek diye nasılsa bu da yükselir diyerek alanlar düşünce tepki vermiş olabilir derim. Öyle olsa kesinlikle sorun yoktu zaten. 

Asıl üzücü olan, benim verdiğim bir öngörüyü düştü diye sildiğim iddiası! Neden bunu yaptım yok ayıp diye eleştirilmem. Ama öyle bir durum yok. Öngörü yerinde duruyor. Bunu görünce, ben hata yapmışım kusura bakmayın demeyi bilmek lazım. Ama hala ''siz ne dediğimi pekala anladınız, ama insanları aptal yerine koymayın'' diyerek, itham etmeye devam edilmesi gerçekten anlaşılamaz bir durum.

Bu tarz bir davranışa tenezzül edecek biri olmadığımın anlaşılmamış olması. Bunu göstermiş olmama rağmen hala aynı ısrarın sürmesi. Hakikaten beni üzdü.  


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_