Soru - Cevap (Klgyo)

  •  A 
ÖM*** SA*** KO*** 12.03.2021 18:36
Konu / Hisse Kodu: Klgyo
Sayın Aydın hocam hisselerde destek noktasının altında kapanış yaparsa mı stop olmamız gerekir yoksa sizin baktığınız periyotlar üzerinden mi hareket edelim mesela klgyo hissesi gün içerisinde 2.43 altında kapanış yaptığı periyotlar var fakat günü destekte kapatmış nasıl hareket etmemiz uygun olur saygılarımla
Cevap 14.03.2021 14:53

Öncelikle klgyo öngörümde zarar kes yok. Yani ben öngörüde göreceği olası fiyat nedeniyle zarar kes yapıp öngörüyü kapatmayı düşünmüyorum.

Destek-Direnç Paylaşımlarını değerlendirme konusuna gelince ise, ilk destek ya da direnç kırılınca alttaki sıralı destekler ya da üstteki sıralı dirençler yeni olası teknik görebileceği seviyeler olur. Kapanışına göre değil de, göreceği fiyata göre destek kırılınca alttaki destekten yerine koymak için verip alttan yerine koymak denenebilir. Aynı şekilde direnç kırılınca, alıp üstteki sıralı direnç ya da sonrasındaki dirençlerde vermek hedeflenebilir. 

Eğer kapanış fiyatı beklenirse fiyatlar kaçabilir. Ben seans esnasında göreceği fiyata göre bu kararı vermeyi daha doğru buluyorum. Ama tabii destek-direnç verileri güne ait olmalı.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_