Soru - Cevap (Bilançolar)

  •  A 
SE*** KI*** 05.03.2021 20:42
Konu / Hisse Kodu: Bilançolar
Geçenlerde bilançolar geçmiş dönemi ifade ederler lakin gelecek dönemi fiyatlarlar o nedenle gelecek dönem bilançoları esastır demiştiniz ! Bunu da bizim netaş için diyebilir miyiz peki ? Gelecek hep zararla geliyor ama ? İyice bıktırdı bir yerlerden çıkayım mı diyorum sonra sektör geçmişi iş deneyimi ciddi potansiyeli şirketten vazgeçemiyorum :( Bir de tahtayı ezberledik artık alıştık da her hareketine yeni bir tahta öğrenmek 5 senemi alır. Hakikaten bir çıkmaz içinde kaldım iyi akşamlar
Cevap 06.03.2021 19:55

Öncelikle size netas için yorum yapmak içimden gelmiyor inanın. Çünkü fiyat 10 TL'nin altına düştüğünde iyimser yazıyordum, sizse kötümser karşılık veriyordunuz. Sonra netas toparlandı bense hala kara geçemediği için gerektiğinde yeni hisselerle değiştirmeyi de bilmek gerekir misali sözler söylüyordum. Siz ise atadan kalmış hisseniz misali pozitif ufuklarla hiç satma niyetiniz yok gibi konuşuyordunuz.

Böyle olunca neyin yorumunu yapayım ki? 

Lakin bilanço ile birlikte yine çok uzun bir ceo açıklamaları yayınlamışlar. ZTE ile yeni ufuklara açılacaklarını uzun uzun anlatmışlar. Bence de ekstra işler artık bir yerde başlayabilir. Ama koskoca borsada bir tek netas mı var ki, ille de netas konuşalım? O nedenle ben kötümser değilim ama ısrarcı da değilim. 20 olan vestl 31 olunca da aradaki benim için ciddi getiri. Aynı şekilde parsn, deva, ındes, kfeın, ardyz, arclk, toaso, bunlar gibi sayacağım öngörülere giren, açık olan daha bir çok hisse var. Netas baba yadigarı değil ki, borsada para kaznacağım ama bu ille de netas'tan olsun diyeyim. 

Kaldı ki öyle ezberledim falan sözleri de laf. Öyleyse 36.00'dan satıp 29.00'dan almalıydınız. Çünkü o sıra da yine büyük umutlardaydınız. Eğer yaptıysanız da zaten netas sormanıza gerek yok. Bu yükseliş düşüşleri hisse adetini de ikiye katlayarak değerlendiriyorsanız zaten şu an 33.00 TL gözüken netas gerçekte 66.00 TL olur sizin için. 

O yüzden lütfen bana netas sormayın. Daha doğrusu vereceğim cevabı dikkate almayacağınız hiç bir soruyu sormayın ki, ikimiz de boş yere zaman harcamayalım.  Ama dediğim gibi, artık durumu düzeltmeye başlamalı. Ama ben bunun için netas takipçisi olmak istemiyorum. Gerçekten devamlı karını arttıran hisselere odaklanmak daha az yorucu oluyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_