Soru - Cevap (İçimden geçenler)

  •  A 
SE*** KI*** 26.02.2021 08:27
Konu / Hisse Kodu: İçimden geçenler
Ben gördüklerimi içimden safiyane geçenleri söyledim. Herkes 1800 gideriz derken siz 1400 ve altı düzletme bekliyorum dediniz ve bunu ocak ayının 2. yarısından beri söylediniz. Gerçekten bu konuda yeteneğiniz var çok değerli bir bilgiye tecrübeye sahipsiniz. Ben bu aralar ne kadar güzel şeyler söyleyip iyi tarafından baksam olmuyor galiba. Yine de ben kendi adıma çok teşekkür ederim. Bu zik zaklarda para kazanabilmenin ne kadar büyük getiriler sağladığını göstermeye çalışıyorusunuz.
Cevap 26.02.2021 08:39

Yani arka arkaya methiyeler biraz fazla oluyor. Hiç olmazsa tek tek yazın:)

Ama doğru tahmin yapıyor olmam, yine de çok az kişiyi koruyabiliyor. Çünkü o kadar çok suni ve zorlama yükselişler yaptılarki, yatırımcılar düşmeyecek galiba diye düşünüp hemen ne alayım diye baktı. Ben ne kadar en az % 50 nakit durun, öncekinden de daha derin ve uzun süreli bir düzeltme olacak desem de, alınanların hiç düşmeden bu düşüşlerin yaşanacağı düşünülmüş. O nedenle açık öngörülerdeki hisseler neden düşüyor diye soruluyor.

Maalesef herşeyi satın full nakit durun da denmiyor. Çünkü görüyorsunuz o zaman da gerçekleşme ile kapattıklarınız bile daha da gidebiliyor. Korkarak almadıklarınız dirençleri kırıp gidiyor. Böyle olunca ben bile arada bilanço ve hikayelerine güvendiğim hisseleri en azından belli oranda elde dursun diye belli öngörüler açmak durumunda kalıyorum. Ama bakın verdiler mi, bilanço tanımadan veriyorlar.

Teşekkür ederim. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_