Soru - Cevap (Mipaz / Parsn)

  •  A 
SE*** YI*** 25.02.2021 20:55
Konu / Hisse Kodu: Mipaz / Parsn
Hocam ne olacak bunların hali, perişan etti bizi resmen
Cevap 25.02.2021 22:48

:) Üç günde perişan oldunuz. 

Yani yükselirlerken iyi, ama düşüş olunca perişan ediyor öyle mi?  İşte bu nedenle endekste ciddi bir realizasyon bekliyorum diye yazıyordum. Özellikle yeni yatırımcılar borsa hiç düşmeyecek diye düşünüyorlar, düşüşe denk geldiklerinde böyle olmadığını görecekler diye uyarıyordum. 

Genel düşüş olduğu zaman beklentisi süren hisseler de düşebilir diye de kaç kez yazdım. Bu nedenle de destek-direnç tablosunda olası tekniklerine dikkat çekiyorum. Tablonun da iki yönlü takip edilmesi gerektiğini, yani sadece dirençler kırıldığında alım için değil, destekler kırıldığı zaman da, alttan geri almak için vermek niyeti ile de takip edilmesi gerektiği uyarılarını yapıyorum.

Maalesef borsa böyle işte. Başta bu uyarılara kulak asmayanlar, sonrasında destekler kırılıp sert satışlar gelince panikliyorlar. Bu panikler de % 20 üste satmadıkları hisseleri % 20 altta satıp çıksam mı diye düşünmelerine neden oluyor.

Geçen düşüşte de parsn 35.88'den 27.22'ye düşmüştü. Sonrasında 41.34'e çıktı. Şimdi de bu düşüşe ayak uydurmuş durumda. Sabredilecek. Ya da düşüş uyarıları yapılırken verirsek kaçırır mıyım demeden satıp nakite döneceksiniz. Yoksa genel düşüş yaşanırken eldekilerin hiç düşmemesi çok da mümkün olmuyor maalesef.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_