Soru - Cevap (Algı operasyonu mu?)

  •  A 
BU*** TA*** 25.02.2021 20:42
Konu / Hisse Kodu: Algı operasyonu mu?
Tv kanallarında olsun sosyal platformlarda su an icin öyle bir algı var ki sanki ekonomi batacak , insanlar bir an önce borsadan çıksın, paranızı kaptırmayın gibi bir çok söylem var, 3 gün üst üste dusus olunca hemen karamsar havaya girdik,siz bizi rahatlatiyorsunuz bunun duzeltme olduğuna dair, ben bugün açıkçası kapanışa yakin bazı hisselerde
ortalama düşürdüm, ama sizce gerçekten çok çok dikkat etmemiz gerek bir aralık var mi? Komple stop koymamız gereken bir seviye var mi? Tesekkurler.
Cevap 25.02.2021 22:36

Arkadaşlar,

Son dört günlük beklenti yazılarımı bir daha okuyun, orada zaten seviyeleri net şekilde söylüyorum. Ben sizleri rahatlatıyorum ama öncekinden daha derin ve uzun bir düzeltme riskini yazıyorum kaç gündür. Panik yapılmasının nedeni, bu dediklerime BIST bir süre uymayıp, hisseler yükselmeye devam ettiği için ciddiye alınmamıştı. Ama destekler kırılıp da sert satışlar gelince panikler oluşuyor. 

Bu yazdıklarımı iki hafta öncesinden yazmaya başladım. Özellikle de kredi olmasın, en az % 50 nakit durun demem hep bu nedenle.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_