Soru - Cevap (Mipaz)

  •  A 
NU*** ÇA*** 24.02.2021 10:33
Konu / Hisse Kodu: Mipaz
Kolay gelsin hocam mipazda trend desteği 5.03 mü stokastikte aşırı satımda bu destek çalışır mı daha aşasını beklemelimiyiz.teşekkürler.
Cevap 24.02.2021 10:41

Evet trend desteğinde 5.03 var doğru. Ama endeksin gidişatı çok ciddi etki yapabilir hisselere. O nedenle BIST sabah düşük açıp, sonra kısmen toparladı. Ama bir daha satışlar gelir ve 1.500 seviyesi aşağıya kırılıp satışlar artacak olursa, o zaman destek-direnç tablosunda paylaştığım alt riskler de söz konusu olabilir.

Tekrar ediyorum. Endekslerde sert düşüşlerde bir çok hisse beklentisi iyi olsa da bundan olumsuz etkilenebilir. Ama arada ayrışanlar da olur. Bu hisselerin bizim bilgimiz dışındaki özel gelişmelerini bilenler nedeniyle yaşanır. Bunları bilem bire bir yakalamak her zaman mümkün olmaz. O yüzden kademeli alımlar uygun diye uyarı paylaşıyorum.

Çünkü arada kademeli alım yapılmazsa, düşüş beklerken borsa dönpü yükselişe başlarsa, yaşanan düşüşte oluşan birçok düşük fiyatı kaçırmış olursunuz. 

Bu nedenle düşüşlerde teknik destek kademelerinde parçalı alımlar doğru davranışlar olur. En azından endeks yükselirse hiç almadım, düşerse de alttan da alacak param var dersiniz.

Bunun dışında bana alışın artık! Sizlerin almanız-vermeniz gereken kararlara karışmam. Bunlara siz karar vereceksiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_