Soru - Cevap (düzeltme)

  •  A 
AH*** AT*** 23.02.2021 11:43
Konu / Hisse Kodu: düzeltme
her zamanki gibi doğru yönlendirmeleriniz ile az hasar aldık :) düzeltme olacak diye bi davul zurna çalmadığınız kalmadı öneri girmemeye bile başlamıştınız . kötü haber olumsuz ekstra bir durum yok heralde yeni çıkışlar için bu şarttı diye düşünüyorum borsanın kanunu da bu bakalım nereye kadar nasıl analayacagız daha derın bısey mı gecıcı mı degerlı duyularınızı merakla beklıyoruz ...
Cevap 23.02.2021 12:20

Aynen öyle. Beklediğim ama geciktirilen bir düzeltme yaşanıyor. Nedenleri için bilançolar bitince beklentiler biter. ABD ile gerilimler vs. birçok konuyu çok kez yazdığımdan biliyorsunuz zaten. Muhtemelen dün TCMB rezervleri için yapılan açıklamalar da bugün bu yaşananlara etki yapmış olabilir. Yani açıklamalar inandırıcı gelmezse, güvensizlik oluşur.

Neyse, sonuçta olması gereken bir teknik düzeltme bu. Normalde öncekinden çok daha derin bir düzeltme beklediğimi yazıyordum. Ama bakalım buna müsade edecekler mi?

Şimdi soru şu! Nerede yeni öngörüleri girmeye başlamalıyım? Daha fazla düzeltmeye izin vermek istemeyecek bazı kurumlardan bir anda alımlar gelmeye başlarsa, bugün gördüğümüz düşükler alım fırsatı olmuş olur. Ama 1.529 bollinger desteği kırılır ve sonra da 1.500 seviyesini aşağıya kıracak olursa, o zaman bu gördüğünüz düşüşleri aratacak ekstra bir düşüş dalgası daha gelir.

Çok zor bu işe gerçekten. Beklediğim düşüş gecikti. Hisseleri yukarı çektiler arada. Şimdi bugün beklenmeyen boyutta bir realize yaşanıyor. Düşüşü öngörümek ne kadar önemli ise, dönüşünü de tahmin edip, doğru yerlerden yeni öngörüler verebilmek de bir o kadar önemlidir. Bunu yapamazsak, düşüşü öngördük düştü çıktı ama seyrettik bir fayda sağlamaz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_