Soru - Cevap (satış yönlü işlemler)

  •  A 
UF*** KA*** 16.02.2021 15:56
Konu / Hisse Kodu: satış yönlü işlemler
Aydın Bey, merhabalar.
SASA işleminde -ki siz yazdıktan sonra baktığım uçan RSI rakamlarına bakılırsa çok haklı olarak- satış yönlü işlem vermeniz kafaları karıştırdı. Günümüz finans dünyasında neredeyse olmazsa olmaz bu tür işlem öngörülerinizi özellikle hedge yapabilmek için destekliyor ve bekliyoruz. Yalnız standart işlem yerine sanki başka bir sekmede açılsa en azından bu soru enflasyonu ve kafa karışıklığı sanki azalabilir diye düşünüyorum.
Saygılar, selamlar.
Cevap 16.02.2021 16:33

Al/sat tablosu iki yönlü. En başından beri öyle formatlı. İlk yıllarda satış öngörüsü de veriyordum. Aslında tablonun altında öngörü renginden, öngörü fiyatı ile olası destek fiyattan  belli. Ama çok uzun süredir satış öngörüsü vermediğim için, açıklamasına yazmış olsam da algılama sorunu oldu.

Viop'ta yazsam orası farklı. Kaldıraçlı işlem ile açığa satış farklı iş. Bunun için ayrı bir platform bilemiyorum. Önce bakalım ne kadar işlevsel olacak onu görmeli. Çünkü borsada manipülatif fiyatlamalar bu denli güçlü iken, belki de bu tarz öngörülerde bulunmak en azından bir süre daha doğru olmayabilir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_