Soru - Cevap (KATMR)

  •  A 
Hİ*** KÜ*** 16.02.2021 12:03
Konu / Hisse Kodu: KATMR
Aydın Bey İyi Günler...
Katmr 4.42 deki gab a değmeden 4.52 den döndü, kapatmadan yoluna devam edebilir mi ? Yoksa 4.52 ile kapandı olarak düşünmek mi lazım ?
Şimdiden Teşekkürler...
Cevap 16.02.2021 13:25

Kapandı diyemeyiz. Ama ille de paylaşılan önceki destek-dirençlerdeki dirençler görülecek diye bir beklenti yanlıştır! Bu konuda herkesi TEKRAR uyarıyorum. Destek-Direnç iki yönlü bir paylaşım tablosudur. Üst hedefler ilgili dirençler kırıldıkça geçerli olur. Ama aynı şekilde destekler kırıldığı zaman da alttaki desteklere düşme riski olur.

Tek yönlü beklenti yanlış olur. Kısacası on gün evvel dirençlerde daha yüksek seviyeler vardı, tam orayı görmeden düştü ama nasılsa yine oraya gider diye bir beklenti olamaz. Bunun için yeniden gerekli teknik şartların oluşması halinde bu beklenti yeniden geçerli olur.

Yani bazı hisselerin yolunun biteceğini de bilmenizi isterim! Ama katmr için yeniden 4.97 üstüne çıkacak olursa, belki yeni oluşumlar başlatabilir mi beklentisi olabilir.

Maalesef pandemi döneminde para bolluğu ve çok sayıda yeni yatırımcı yüzünden hisseler hep yükselir gibi bir algı oluştu. Bu tüm yatırımcılar ve bizler için çok büyük riskler yaratıyor. Çünkü hisseler her zaman yükselmez. Her zaman gördükleri en yüksek fiyatlara göre düşseler de, en kısa zamanda yeniden o zirveleri geçemezler. Hatta çok daha altına da düşebilirler.

Lütfen ama lütfen piyasanın bu riskleri de olduğunu bilerek yatırım kararları alınız.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_