Soru - Cevap (PARSN)

  •  A 
AB*** SE*** KI*** 11.02.2021 19:50
Konu / Hisse Kodu: PARSN
Merhaba Aydın Bey,
PARSN 32.5 hedefi gerçekleşince çoğunluğunu, orta seviye bir karla, elimden çıkarttım. Ancak şimdi görüyorum ki 35.5 hedefi 40 olarak güncellenmiş. Keşke biraz daha sabretseydim diyorum ama bahsettiğiniz düşüş riskinden çekindiğim için böyle bir hamle yapmıştım. Şimdi ben silkelenmiş mi oldum ? :) 32.50 de verdiklerimi yerine koyma fırsatı oluşabilir mi? Yoksa bu saatten sonra hız kesmez mi PARSN? Tabii ki kesin bir şey söylemek zor ama sizin kişisel fikrinizi merak etmiştim.
Cevap 12.02.2021 00:09

Bunların hiç birisine net cevap verilemez. ABD borsaları bir ara % 0.60 civarı eksi idi. Sonra başabaşa geldi yine. Sabah nasıl bir piyasaya kalkarız o önemli. Ama bizde bankacılık endeksi satış yedi. Bugün üzüldüklerimiz yarın sevinçlerimiz de olabilir.

Kaçarsa da kaçar. Düşüş yaşanırsa nasılsa daha bir çok öngörü olur. Ama başka açık öngörüm de olduğu için zaten daha yüksek beklentim olduğunu da biliyordunuz. Borsa böyle bir yer maalesef. Koza grubunda kozal neredeyse % 80 yaptı. Kozaa %20. İpeke ise yerinde sayıyordu. Bugün kozal satış yerken ipeke az daha tavan olacaktı.

Kısmet biraz da. Ama kaçana üzülmeyin. Peşinden koşmayın hata yapabilirsiniz. Bir daha uygun bir alım olurasa ozaman alırsınız. Çünkü siz orta seviye kar yapmışsınız ama aslında parsn filtresi yapınca hisse bir süredir çok daha iyi karlar yaşattı. Bundan sonrasını yine bilemeyiz. Ama tabii ben açık öngörülerimin gerçekleşmesini dilerim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_