Soru - Cevap (PARSN)

  •  A 
AB*** SE*** KI*** 08.02.2021 23:35
Konu / Hisse Kodu: PARSN
Merhaba Aydın Bey,
Öncelikle teşekkür etmek isterim. Çok güzel öngörüleriniz sayesinde uzun süredir eksi kapattığım işlemim olmadı. Hatta gsdho da bile zarar kes yapmanıza rağmen bekleyip artıda kapattım. Bütün öngörüleri ufak miktarlarla değerlendirmeye çalıştığım için, bir hissede yüksek miktarda bir alım yapmadığımdan beklemek ve sabretmek daha kolay oluyor. Yalnız PARSN konusunda ipin ucunu biraz kaçırdım :). PARSN da patron satışı bitti mi ? Bir iki cümleyle değerlendirebilir misiniz ?
Cevap 09.02.2021 00:41

Rica ederim. Kazancınız bol olsun.

Parsn konusunda şirketin başka satışı gelir mi bunu bilmem mümkün değil. Ama şu konuda uyarmak isterim! Özellikle söyledim, parsn mevcut bilançosuna göre iskontolu değil. TOGG ile ilgili tedarik zincirinde yer alma beklentisi şirket için pozitif bir beklenti yaratmış durumda. Ama bunun bir süreci var. 35.88'e kadar çok hızlı bir yükseliş yaşandığı için, sanki koptu gidecek beklentisi yarattı. Ama yıl sonu bilanço dönemindeyken, bu yükselişin bir düzeltme yapması gayet doğal. Parsn için orta ve uzun vade göze alınmalı. Bu arada geri gelişler de söz konusu olabilir. Bir anda yeniden yükselişe geçmesi de.

Tüm bunları ancak teknik görüntülerle tahmin etmeye çalışabiliriz. Bunun dışında temel veriler şirket açıkladıkça öğrenebileceğimiz detaylardır.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_