Soru - Cevap (Eğitim)

  •  A 
HA*** TO*** 03.02.2021 15:43
Konu / Hisse Kodu: Eğitim
Aydın bey merhabalar ;
Portföy sigortasına giriş eğitimi zorluk seviyesi İLERİ düzeyde olduğu belirtilerek ;
''Eğitime katılacak olan kişilerin hisse senedi ve türev ürün alım-satım işlemleri ile spot ve vadeli piyasaların işleyişi hakkında iyi düzeyde bilgi sahibi olması tavsiye edilir.'' diye açıklama yapılmış. Seviyeden kasıt akademik düzeyse bize ağır gelir. Seviyemizi sizden öğrendiklerimiz kadar kabul edersek faydası olurmu tavsiye almak istedim.
Saygılarımla...
Cevap 03.02.2021 16:02

Ben eğitimi görmedim. O nedenle bir şey diyemiyorum. Aklınıza takılanları İnforce'u arayıp Dr. Gökhan Ugan'a sormanız daha doğru olabilir.

Yoksa zaten benim yazılarıma uyuyorsanız, zaman zaman nakite dönmenin, yani kendinizi korumanın bir şekilde uygulamasını yapıyorsunuz demektir. Ama portföy sigortası sadece satıp nakite dönmek değildir. Bunun farklı uygulamaları, hadge mekanizmaları da var. İçeriğinde bu detayların olduğunu görüyorum. Tabii opsiyon, vadeli kullanmayanlar için ağır olabilir. Ama bilgi önemlidir. Verilecek olan para çok büyük bir tutar değil bana göre. Karar sizin tabii.

Sonuçta türev piyasalar öyle anlatıldığı kadar kolay değildir. Hatalı kararlarda zarar da yüksek olabilecek alandır. Mantığını çok iyi anlamak ve ona göre doğru uygulamak gerekir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_