Soru - Cevap (Uzun vade daha çok kazandırmıyor mu ?)

  •  A 
SE*** KI*** 28.01.2021 15:27
Konu / Hisse Kodu: Uzun vade daha çok kazandırmıyor mu ?
Acaba uzun vade beklemek Türk yatırımcısının yapısına ne kadar uygun ? 2010 beri sitenizde hangi üyeniz ilerde çok beğendiğim hisseler şunlar diye söyledikleriniz çok olmuştur illaki alıp tutan var mı ?2015 hazirandan beri netaştayım 6-7 fiyatlara geldikçe lot attırıp bekleyenlerdenim ! 2009 ocakta bölünmemiş hali ile 6 dan alan bugün hisse değeri netaşta anlık 295 geliyor ? Böyle yapan biri düzletme teknik destekle ilgilenmesine gerek var mı ? Üstelik 11 yılda çok kötü günler oldu !
Cevap 28.01.2021 16:52

Ama bu kadar uzun süre kimse kolay kolay hissenin fiyatına bakmayacağım diyemez. Siz uzun vadelisiniz de, fiyatları düşünce neler düşündüğünüzü ve neler yazdığınızı unutmayın. Öyle bir yatırımcılık şekli yok. Doğru da değil zaten. Onlar büyük fonların işi olabilir. Yatırımcı zaman zaman elindeki hisseleri gelişmelere göre değiştirmelidir.

Şimdi filmi izleyince katil uşak demek herkese kolay oluyor. Ama yıla başlarken ne düşünüyordunuz bir de onu düşünün. Pandemi para bolluğu yarattı. 700 Bin yeni yatırımcıyı kullanan manipülatörler de çok hissede balon fiyatlar oluşturdu. Bakmayın bu fiyatların çoğuna. Bir çoğunda zirvedelerden belki de yarı yarıya düşüşler yaşanacak önümüzdeki bir yılda.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_